Достапни линкови

logo-print

Војник на коалиционите сили загина во северен Авганистан


НАТО денеска соопшти дека војник на коалиционите сили загинал во северен Авганистан од поставена бомба на пат.
Инцидентот се случил вчера кога талибанците заробиле 16 авганистански деминери во близина на пакистанската граница. 9 од нив биле веднаш ослободени.
XS
SM
MD
LG