Достапни линкови

logo-print

Србија ги укина визите за Албанија


Српската влада ги укина визите за албанските граѓани, откако Албанија, во април годинава, ги укина визите за српските граѓани.
Албанските граѓани од наредната година ќе може да патуваат без визи и во земјите од шенген зоната.
XS
SM
MD
LG