Достапни линкови

logo-print

НАСА ќе соопшти податоци за живот на другите планети


НАСА на својата интернет страница најави дека утре ќе оддржи прес конференција на која соопшти научни откритија до кои дошле за живот надвор од Земјата. Во соопштението е наведено дека ќе се зборува за астробилошки докази кои ќе влијаат врз потрагата по живот на другите планети. Соопштението предизвика шпекулации во јавноста за потенцијалното значење на објавувањето на податоците.
XS
SM
MD
LG