Достапни линкови

logo-print

Ердоган ќе си даде оставка ако се потврдат тврдењата на Викиликс


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ги оцени како клевета информациите објавени на интерет страницата Викиликс во кои е наведено дека тој поседува приватни банкарски сметки во Швајцарија. Тој изјави дека доколку такво нешто се потврди ќе поднесе оставка.Ердоган додаде дека Турција сака да се спроведе меѓународна судска истрага во врска со „истекувањето“ на голем број тајни документи со податоци од американските дипломатски извештаи.
XS
SM
MD
LG