Достапни линкови

logo-print

Во Шпанија упасени лица за поврзаност со Ал Каеда


Шпанското министерство за внатрешни работи соопшти дека биле уапсени најмалку седум лица под сомневање дека фалсификувале пасоши за терористичката мрежа Ал Каеда. Апсењата биле извршени вчера и денеска во Барцелона и во други делови на Каталонија. Шпанските медиуми наведуваат дека станува збор за пакистанци кои пасошите ги испраќале до групи на Тајланд, поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG