Достапни линкови

logo-print

САД загрижени за пакистанскиот нуклеарен материјал


Во доверливите американски дипломатски телеграми објавени на веб страницата Викиликс се изразуваат страхувањата на западните земји дека исламситичките групи би можело да добијат непречен пристап до пакистанскиот нуклеарен материјал. Пакистанското министерство за надворешни работи ги отфрли ваквите страхувања, наведувајќи дека Соединетите држави и Британија би требало да ги остават настрана нивните историски предрасуди спрема Пакистан.
XS
SM
MD
LG