Достапни линкови

logo-print

Путин со предупредување до Западот


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека Русија ќе распореди нуклеарно оружје и офанзивни сили доколку остане надвор од западниот ракетен одбранбен систем. Во интервју за Си Ен Ен тој рече дека ракетната закана во Европа треба да се решава заедно со Русија. ,,Доколку нашите предлози бидат одбиени, Русија ќе мора да ја обезбеди својата сигурност,, изјави Путин.
XS
SM
MD
LG