Достапни линкови

logo-print

Санкции за компании поврзани со иранската нуклеарна програма


Министерството за финансии на САД објави дека се воведени санкции спрема 10 бизниси во Европа и Азија кои наводно се поврзани со ирански организации кои, пак, имаат врска со сомнителната нуклеарна програма на оваа земја. Министерството не прецизира за кои компании станува збор, но соопшти оти осум од нив се лоцирани на островот Ман во Ирско Море, еден во Швајцарија и еден во Малезија.
XS
SM
MD
LG