Достапни линкови

logo-print

Илјадници студенти протестираат во Италија


Полициски кордони ги блокираа денеска приодите до центарот на Рим, со цел да ги спречат илјадниците студенти кои протестираат да не се приближат до зградата на Парламентот. Демонстрантите протестираат против намалувањето на буџетот за факултетите.Слични протести се одржуваат во Милано, Наполи, Венеција и Палермо.
XS
SM
MD
LG