Достапни линкови

logo-print

Руската разузнавачка служба ќе ги анализира документите од Викиликс


Шефот на руската разузнавачка служба Михаил Фрадков изјави денеска дека службата ќе ги анализира материјалите објавени на интернет страницата Викиликс. Тој додаде дека многу од објавените информации се како што вели „добар материјал за анализа“.
XS
SM
MD
LG