Достапни линкови

logo-print

Британските студенти повторно протестираат


Британските студенти повторно протестираат денеска против поскапувањето на школарината. Поради ниските температури нивниот број е значително помал од претходните протести кога на улиците излегоа речиси 10 илјади луѓе , јавуваа новинските агенции.
Околу државните институции биле поставени полициски кордони за да се избегнат инциденти како на минатите протести.
На минатонеделниот протест беа уапсени 42 лица поради инцидентите предизвикани околку зградите на министерствата.
XS
SM
MD
LG