Достапни линкови

logo-print

Јанукович стави вето на законот за даночни реформи


Украинскиот претседател Виктор Јанукович стави вето на законот за даночни реформи што предизвика масовни протести во земјата. Јанукович изјави дека побарал од владата да го корегира и потоа да го врати во собраниска процедура. Илјадници сопственици на мали бизниси во неколку градови во Украина со денови протестираа и бараа да се повлече законот.
XS
SM
MD
LG