Достапни линкови

logo-print

Медведев во рускиот Парламент


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го има своето годишно обраќање во Парламентот во Москва. Медведев во минатата недела го критикуваше политичкиот систем во Русија, оценувајки дека има стагнација, односно дека нема политичка конкуренција, а опозицијата е маргинализирана.
XS
SM
MD
LG