Достапни линкови

logo-print

Кина не сака нарушување на односите со САД


Кина денеска ги повика Соединетите Држави соодветно да се справат со објавувањето на американската дипломатска коресподенција на интернет страницата Викиликс. Портпарол на кинеското министерство за надворешни работи изјави дека Кина не сака нарушување на односите со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG