Достапни линкови

logo-print

Конференција за одземениот имот во земјите од Западен Балкан


Денеска во Брисел Меѓународната Унија на сопственици организира еднодневна конференција за проблемите врзани со враќање на одземениот имот во земјите од Западниот Балкан. На собирот ќе биде претставена студија на Европскиот парламент и извештаи за ова прашање од Албанија, Хрватска, Романија и Србија.
XS
SM
MD
LG