Достапни линкови

logo-print

Груевски се сретна со Берлускони на маргините на самитот во Триполи


Средба на премиерот Никола Груевски со неговиот италијанскиот колега Силвио Берлускони на маргините на самитот во Триполи

Средба на премиерот Никола Груевски со неговиот италијанскиот колега Силвио Берлускони на маргините на самитот во Триполи

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска се сретна со неговиот италијански колега Силвио Берлускони на маргините на самитот на Еврсопската Унија и Африка во Триполи. Двајцата премиери на средбата изразиле подготвеност за продолжување и унапредување на економските и политички односи, како и надминување на пробелмите предизвикани од светската економска криза, јавува новинската агенција МИА.
XS
SM
MD
LG