Достапни линкови

logo-print

Три експлозии во Киргистан


Киргистанските власти соопштија дека во јужниот дел на земјата во градот Ош се слушнале три експлозии при што еден член на безбедносните сили е ранет. Владиниот портпалол соопшти дека се сомневаат дека за првата експлозија е виновен исламски бунтовник кој фрлил граната врз специјалните безбедносни сили, додека за другите две се уште не се соопштени детали. Минатата година 400 луѓе загинаа во меѓуетнички судири во истиот град.
XS
SM
MD
LG