Достапни линкови

logo-print

Азиз осуден на дополнителни 10 години затвор


Ирачкиот суд денеска го осуди на 10 години затворска казна поранешниот министер за надворешни работи од режимот на Садам Хусеин, Тарик Азиз поради злосторства врз Крудите. Денешната пресуда е резулатат на одвоена постапка од онаа на која тој е осуден на смрт.
XS
SM
MD
LG