Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција уапси три члена на Самоопределување


Косовската полиција приведе и поведе постапка против тројца активисти на „Самоопределување“кај Липљан во близина на Приштина, додека ги менувале знамињата на Косово со националното знаме на Албанија.
Полицијата по ист повод се обиде да уапси активисти на ова движење и во Ѓаковица, но беше спречена, по што полицајците ги навредувале активистите на движењето Самоопределување и нивниот лидер Албин Курти, нарекувајќи го просрпски елемент, се наведува во соопштението на „Самоопределување“.
XS
SM
MD
LG