Достапни линкови

logo-print

Почина актерот Нилсен познат од серијата филмови Гол Пиштол


Глумецот Лесли Нилсен познат по филмовите „Гол Пиштол“, „Има ли пилот во авионот“ почина од пневомонија на 84 годишна возраст.
На македонската јавност посебно и беше познат по серијата од три Филма Гол Пиштол и Авантурата на Посејдон.
XS
SM
MD
LG