Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејскиот претседател најави последици за Северна Кореа


Јужнокорејскиот претседател изјави дека Северна Кореа ќе се соочи со последици од своите постапки на агресија. Лее Мјунг Бак не прецизираше за какви последици станува збор за време на своето седумминутно обраќање. Тој додаде дека чувствува „длабока одговорност“ поради тоа што не успеал да ги заштити Јужнокорејците од минатонеделниот смртоносен артилериски напад на Северна Кореа. За време на обраќањето на претседателот, јужнокорејските воени сили извршуваа заедничка воена вежба со припадници на американската војска.

XS
SM
MD
LG