Достапни линкови

logo-print

Запленети 40 тони марихуана во Бразил


Бразилската полиција заплени 40 тони марихуана во предградието на Рио ди Женеро. Портпарол на безбедносните сили изјави дека само воената полиција запленила 20 тони, а остатокот од марихуаната го пронашле цивилните полицајци. Повеќе од 2.000 припадници на безбедносните сили учествуваа во акцијата која почна во неделата.
XS
SM
MD
LG