Достапни линкови

logo-print

Вооружена борба против наркодилерите во Бразил


Властите на Рио де Жанеиро мобилизираа вкупно 2.600 војници и полицајци, поддржани од хеликоптери, блиндирани транспортери и тенкови, во битка со шверцерите на наркотици во сиромашните предградија на градот.
Локалните власти вчера на шверцерите им поставија неколкучасовен ултиматум за да се предадат. Целата на операција за борба со нарко шверцерите во Рио e да се стави крај на бранот напади и палења автомобили, почнати пред една недела при кој најмалку 35 лица беа убиени.
XS
SM
MD
LG