Достапни линкови

logo-print

Пожар во железничката станица во Истанбул


Голем пожар го зафати покривот на железничката станица во азискиот дел на Истанбул.Турските медиуми јавуваат дека до сега е причинета огромна материјална штета и дека постои можност пожарот да се прошири низ целата железничка станица. Се уште нема податоци за евентуални жртви. Пред избувнувањето на пожарот во најголемата железничка станица што го поврзува Истанбул со остатокот од Турција, се вршело реновирање на покривот.
XS
SM
MD
LG