Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа подготвена да возврати удар


Северна Кореа подготви прокетили земја- земја на лансирни рампи во Жолтото море во знак на борбена готовност, откако САД и Јужна Кореа ги започнаа воените вежби, јавува новинската агенција Ројтерс.
Претходно Кина предложи вонредни разговори меѓу шестте влади вклучени во разговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG