Достапни линкови

logo-print

Руски карго авион се урна во Пакистан


Карго авион се урна денеска во станбен комплекс во Пакистан при што 8 члениот руски екипаж загина.
Новинските агенции јавуват дека најмалку едно лице било повредено во зградата. Рускиот карго авион требало да слета во Судан, но набрзо по полетувањето се урна во пакистански воен комплекс.
XS
SM
MD
LG