Достапни линкови

logo-print

Пакистан нуди пари за информации за терористи


Пакистан нуди награда за информација за талибански милитанти кои се вклучени во планирање или спроведување на терористички напади. Министертвото за внатрешни работи соопшти дека станува збор за награда вредна 120 илјади долари за информација за терористи и доколку сакаат информаторите може да потпишат договор за заштита на нивното семејство.
XS
SM
MD
LG