Достапни линкови

logo-print

Јанукович ќе соработува со демонстрантите во Киев


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска изјави дека постои можност да стави вето врз предлогот за даночни реформи. Тој денеска при посетата на демонстрантите во нивниот логор поставен во Киев истакна дека заедно со нив ќе го разгледа ова прашања. Стотици демонстранти што кампуваат во Киев велат дека новите даночни реформи им штетат на малите и средните претпријатија.
XS
SM
MD
LG