Достапни линкови

logo-print

Уапсени 12 осомничени за заложничката драма во Багдад


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека биле уапсени 12 осомничени за нападот во црквата во Багдад во минатиот месец. Во соопштението е наведено дека тие биле поврзани со Ал Каеда. Во инцидентот во црквата во Багдад загинаа 68 луѓе, а 120 луѓе беа држени како заложници.
XS
SM
MD
LG