Достапни линкови

logo-print

Спречено грабнување авион на летот Техеран Дамаск


Иранското државно радио јави дека денеска бил уапсен човек кој се обидел да киднапира авион на лет за Сирија. Во инцидентот, како што се додава, никој не бил повреден. Во авионот имало неколкумина членови на иранскиот парламент кои патувале на конференција во Дамаск.
XS
SM
MD
LG