Достапни линкови

logo-print

Иранската нуклеарка во Бушер, проработи


Иран соопшти дека почнале операциите во првата нуклеарна централа која се наоѓа во јужниот пристаништен град Бушер. Според шефот на националната програма за атомска енергија Али Акбар Салехи, електричната енергија од нуклеарката ќе почне да се користи за еден до два месеца.
XS
SM
MD
LG