Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени најмалку 15 бунтовници


Силите на НАТО и на Авганистан соопштија дека убиле најмалку 15 бунтовници во источниот дел на земјата. Борбите почнале откако сојузничките сили синоќа покренале потрага по еден талибански лидер во провинцијата Нангархар.
XS
SM
MD
LG