Достапни линкови

logo-print

Откриен нов тунел за шверц со дрога меѓу Мексико и САД


Граничните полиции на Соединетите држави и на Мексико денеска откриле уште еден тунел за криумчарење дрога. Тој бил долг скоро 800 метри и се протегал од кујната во една приватна куќа во Тихуан во Мексико до две складиште во Сан Диего, Калифорнија. Во изминатиов месец на американско мексиканската граница биле запленети скоро 40 тони марихуана.
XS
SM
MD
LG