Достапни линкови

logo-print

Локални избори во Тајван


Во Тајван денеска се одржуваат локални избори на кои се гледа како главен индикатор на расположението на гласачите пред претседателските избори во 2012 година. Во текот на вчерашната кампања било пукано врз синот на поранешниот потпретседател Лиен Чен, кој говорел на митингот на владејачката партија Коуминтанг. Оваа партија се залага за поблиски врски со Кина.
XS
SM
MD
LG