Достапни линкови

logo-print

Трета експлозија во Пајк Ривер


Трета експлозија го потресе Нов Зеланд денеска во непосредна близина на рудникот во кој при несреќа загинаа 29 лица. Од „Пајк Ривер“ соопштија дека никој не бил повреден при експлозијата, која се случила додека спасувачките екипи им оддавале почит на загинатите со едноминутно молчење. Пајк Ривер минатата недела беше локација каде се случи најтешката рударска несреќа во Нов Зеланд во изминатиов век.
XS
SM
MD
LG