Достапни линкови

logo-print

Нови смртни случаи од колера во Хаити


Бројот на починати од колера во Хаити се искачи на 1600 лица, соопштија од Министерството за здравство во земјата. До сега се регистрирани 69 776 случаи на заболени од оваа болест а властите стравуваат дека бројот ќе расте. На над 30 000 лица им била потребна хоспитализација откако избила епидемијата.
XS
SM
MD
LG