Достапни линкови

logo-print

Најавен референдум во Швајцарија


Швајцарците во недела ќе одлучуваат дали земјата ќе усвои построги мерки за третман на странците кои се осудени за одредени кривични дела. Од гласачите на распишаниот референдум ќе се бара да се изјаснат дали Швајцарија треба веднаш да ги брка странските државјани кои се осудени за силување, грабеж, трговија со дрога или злоупотреба на социјална помош.
XS
SM
MD
LG