Достапни линкови

logo-print

НАТО преку Русија ќе пренесува оклопни возила во Авганистан


Русија ќе дозволи оклопни возила на НАТО за Авганистан да минат преку нејзината територија. Ова го изјави денеска во Москва рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со неговиот авганистански колега Залмај Расул. Повеќе детали од договорот не се соопштени.
Москва претходно дозволи НАТО да пренесува преку Русија во Авганистан неборбена опрема.
XS
SM
MD
LG