Достапни линкови

logo-print

Русија ќе помага во борбата против шверц на дрога во Авганистан


Русија повеќе ќе придонесува во програмата на Обединетите Нации за борба против трговија на дрога во Авганистан. Ова го изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по денешната средба со неговиот авганистански колега Залмај Расоул.
Неодамна руските агенти во заедничка рација со американските и авганистанските колеги уништиле хероин кој бил пронајден во близина на пакистанската граница.
Вредноста на уништениот хероин се проценува на 56 милиони долари.
XS
SM
MD
LG