Достапни линкови

logo-print

Протести во Грузија против Саакашвили


Неколку илјади демонстранти денеска простетират пред грузискиот Парламентот во Тбилиси против претседател Микаил Саакашвили. Опозициските лидери велат дека со протестот сакаат извршат притисок за смена на Саакашвили, за кого тврдат дека почнал авторитарно да владее.Саакашвили ги негира ваквите тврдења.
XS
SM
MD
LG