Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејскиот министер за одбрана поднесе оставка


Јужнокорејскиот министер за одбрана Ким Тае Јунг денеска поднесе оставка поради жестоките критики за начинот на кој Сеул одговорил на севернокорејскиот напад.
Претседателот Ли Мјунг Бак ја прифати оставката на министерот.
Пред два дена Северна Кореја истрела неколку ракети врз Јужна Кореја при што загинаа 4 лица, а 18 се ранети.
XS
SM
MD
LG