Достапни линкови

logo-print

Ограбена бензинска пумпа во Скопје


Две маскирани лица во текот на изминатата ноќ ја ограбиле бензинската пумпа на ,,Окта,, во скопската населба Чаир. Ограбувачите под закана со пиштол ги принудиле вработените да им го предадат целиот пазар од околу 40 илјади денари, по што избегале. Ова е трет сличен грабеж за помалку од два месеца на бензински пумпи во овој дел од градот, поради што полицијата ја истражува можноста дека станува збор за иста разбојничка група.
XS
SM
MD
LG