Достапни линкови

logo-print

Во Европа расте гневот поради економската криза


Во неколку европски земји расте страхувањето дека вчерашните немири предизвикани од мерките за штедење би можело да продолжат. Италијанските студенти вчера ги зазедоа универзитетските згради во Рим незадоволни од кратењето на студентските трошоци и притоа имало судир со полицијата. И британските студенти ги продолжија протестите поради плановите на владата за зголемување на школарината за три пати.
XS
SM
MD
LG