Достапни линкови

logo-print

Убиени 16 милитанти во Авганистан


Авганистански претставници соопштија дека во два воздушни напади во изминативе денови, биле убиени 16 бунтовници. Најголемиот дел од убиените милитанти биле собрани на состанок на еден пазар во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG