Достапни линкови

logo-print

Српскиот претседател во посета на Хрватска


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска ја започнува дводневната посета на Хрватска. За време на првиот ден Тадиќ ќе се сретне со својот хрватски колега Иво Јосиповиќ, премиерката Јадранка Косор и претседателот на хрватскиот Сабор Лука Бебиќ, како и со претставници на српското малцинство во Хрватска.
XS
SM
MD
LG