Достапни линкови

logo-print

Објавување на конечните резултати од изборите во Авганистан


Авганистанската Независна изборна комисија денеска ќе ги објави конечните резултати од септемвриските парламентарни избори. Резултатите досега не беа објавувани поради истрагата за изборни измами, при што беа поништени милион и 300 илјади гласови од вкупно 5 милиони и 600 илјади, а 21 кандидат кои беа прогласени за победници, подоцна беа дисквалификувани.
XS
SM
MD
LG