Достапни линкови

logo-print

За авганистанските авиокомпании во среда стартува забрана од ЕУ


Европската Унија ги забрани летовите на сите авганистански авиокомпании кон европските земји поради тоа што не успеале да воспостават квалитетен безбедносен режим. Забраната ќе стартува од среда. Авганистанските авиокомпании сега бараат начин да ја заобиколат забраната со купување на нови авиони или со летање под логото на други компании.
XS
SM
MD
LG