Достапни линкови

logo-print

Наскоро резултати од авганистанските избори


Авганистанската изборна комисија соопшти дека резултатите од септемвриските избори ќе ги објави во среда. Резултатите од вторите пост талибански парламентарни избори до сега не беа објавени поради истрага за можно фалсификување. Изборната комисија дисквалификува 19 кандидати за пратеници кои претходно беа прогласени за победници.
XS
SM
MD
LG