Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја ја обвини Северна за кршење на примирје


Соединетите Држави го осудија денешниот ракетен напад на Северна врз Јужна Кореја, а Кина и Русија повикаа на воздржаност на полуостровот. Јужна Кореја ја обвини Северна Кореја дека со денешното ракетирање го крши договорот со кој заврши војната меѓу двете Кореи во 1953 година.
XS
SM
MD
LG