Достапни линкови

logo-print

Средба на групата на ЕУ за источно партнерство


Денеска во Брисел ќе се одржи средба на Групата на ЕУ за источно партнерство, која се однесува на Азербејџан, Белорусија, Грузија, Ерменија, Молдавија и Украина. На состанокот ќе присуствува високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG